Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41HC-LC
D38999/20MG41HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG41HC-LC.pdf
Availability of D38999/20MG41HC-LC
QUANTITY
D38999/20MG41HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG41HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG41HC-LC
DIP CABLE - CDR40G/AE40G/CDR40G datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 62POS 0.156 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 26AWG .156 BLUE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 18V SMD datasheet.pdf