Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41HE-LC
D38999/20MG41HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG41HE-LC.pdf
Availability of D38999/20MG41HE-LC
QUANTITY
D38999/20MG41HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG41HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG41HE-LC
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADDRESS DVR 1-4BIT 56SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 31.37MM datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
1A LED driver with internal switch IC datasheet.pdf