Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41JE-LC
D38999/20MG41JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG41JE-LC.pdf
Availability of D38999/20MG41JE-LC
QUANTITY
D38999/20MG41JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41JE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG41JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG41JE-LC
INPUT MODULE AC 5MA 5VDC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 192KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Crystal 38.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf