Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41SA-LC
D38999/20MG41SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG41SA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG41SA-LC
QUANTITY
D38999/20MG41SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG41SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG41SA-LC
RES SMD 107K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RACK DOOR SUPPORT datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN OUTPUT NC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 300MA LEVER datasheet.pdf