Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG75PD-LC
D38999/20MG75PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG75PD-LC
Brief Description
CTV 4C 4#8(TWIN) PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20MG75PD-LC.pdf
Availability of D38999/20MG75PD-LC
QUANTITY
D38999/20MG75PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG75PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG75PD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG75PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG75PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG75PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG75PD-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 1400V 210A datasheet.pdf
BOX ALUM BLK/NAT 3.19"L X 2.82"W datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MAX24188 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.61 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf