Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21HA-LC
D38999/20MH21HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH21HA-LC.pdf
Availability of D38999/20MH21HA-LC
QUANTITY
D38999/20MH21HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH21HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH21HA-LC
RES SMD 402K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 PG21 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS datasheet.pdf
IC NVSRAM 16KBIT 200NS 24EDIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 580MA 250 MOHM datasheet.pdf
LED SZR COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
MICRO 25C P 24" WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf