Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21HB-LC
D38999/20MH21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH21HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MH21HB-LC
QUANTITY
D38999/20MH21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH21HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH21HB-LC
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC 1.5KE datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC MELF datasheet.pdf
RES 56 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
BOA 2DB LC/UPC BB datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf