Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21JE
D38999/20MH21JE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21JE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MH21JE.pdf
Availability of D38999/20MH21JE
QUANTITY
D38999/20MH21JE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21JE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21JE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21JE
Related LinksD38999/, D38999/20MH21JE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21JE Details Description
Related parts for D38999/20MH21JE
IC OPAMP GP 14KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 22POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN FOR MCP1630 datasheet.pdf
CONN PIN 24-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CET/SLE - TIP datasheet.pdf
ONE-WAY ROLLER SHORT LEVER datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf