Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21SE-LC
D38999/20MH21SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MH21SE-LC.pdf
Availability of D38999/20MH21SE-LC
QUANTITY
D38999/20MH21SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH21SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH21SE-LC
CONN HEADER VERT 80POS 1.27MM datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
AC DRIVE,480V 3PH,3HP 2.2KW CT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OD 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CIR 54C 54#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 120V SO-8FL datasheet.pdf