Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH35BB
D38999/20MH35BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MH35BB.pdf
Availability of D38999/20MH35BB
QUANTITY
D38999/20MH35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH35BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH35BB
Related LinksD38999/, D38999/20MH35BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH35BB Details Description
Related parts for D38999/20MH35BB
MOSFET N-CH 100V 80A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMD CORE SUPPLIES 40-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SS35V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
KNIFE 3.50MM datasheet.pdf