Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH35PB-LC
D38999/20MH35PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH35PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH35PB-LC.pdf
Availability of D38999/20MH35PB-LC
QUANTITY
D38999/20MH35PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH35PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH35PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH35PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH35PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH35PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH35PB-LC
TRANS NPN 20V 4.5A 3X2MM 8MLP datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 20BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 100POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS .050" datasheet.pdf
KIT EXPERIMENTER F28035 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 36POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf