Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH53HE-LC
D38999/20MH53HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH53HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH53HE-LC.pdf
Availability of D38999/20MH53HE-LC
QUANTITY
D38999/20MH53HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH53HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH53HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH53HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH53HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH53HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH53HE-LC
IC FLASH 16MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 8.4" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 350MA 63VAC/VDC SMD datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 32POS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf