Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH53HN-LC
D38999/20MH53HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH53HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH53HN-LC.pdf
Availability of D38999/20MH53HN-LC
QUANTITY
D38999/20MH53HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH53HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH53HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH53HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH53HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH53HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH53HN-LC
IC MPU M680X0 16MHZ 64QFP datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
IC SER/DESER PROG 48-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SIL FEMALE CRIMP HOUSING 20POS. datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 70V SMAJ datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RETAINING PIN datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 10% 630VDC 3 datasheet.pdf