Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55AE
D38999/20MH55AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55AE
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55AE.pdf
Availability of D38999/20MH55AE
QUANTITY
D38999/20MH55AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55AE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55AE
Related LinksD38999/, D38999/20MH55AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55AE Details Description
Related parts for D38999/20MH55AE
CONN SOCKET PLCC 84POS TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 55.97VC SMC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 80W datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR STM32L datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SC88A datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.118" (3.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BCK ISO ADJ 0.3A DL 8WSON datasheet.pdf