Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55HD-LC
D38999/20MH55HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55HD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55HD-LC.pdf
Availability of D38999/20MH55HD-LC
QUANTITY
D38999/20MH55HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55HD-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH55HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH55HD-LC
IC FILTER BUILDING BLOCK 24-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 16.1UH 5.1A 32 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMC datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
INSERTION MODULE 10CKT RT datasheet.pdf
LED PMI 7MM RED 3.5MM PANEL datasheet.pdf
TRIMMER datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB R/A G50 CAD datasheet.pdf
BNC PLUG TO BNC PLUG 1694A 10M datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 1.5KV RADIAL datasheet.pdf