Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55HE
D38999/20MH55HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55HE.pdf
Availability of D38999/20MH55HE
QUANTITY
D38999/20MH55HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55HE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55HE
Related LinksD38999/, D38999/20MH55HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55HE Details Description
Related parts for D38999/20MH55HE
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL PART SCRAP COVER datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE A 40POS datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 80 POS SMD datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS MALE, RA M12 20M datasheet.pdf
CBL TIE HLDR ARROW MNT 5MM NAT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf