Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55JD-LC
D38999/20MH55JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MH55JD-LC.pdf
Availability of D38999/20MH55JD-LC
QUANTITY
D38999/20MH55JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH55JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH55JD-LC
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10DFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 300KHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 6POS W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf