Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55PE-LC
D38999/20MH55PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55PE-LC.pdf
Availability of D38999/20MH55PE-LC
QUANTITY
D38999/20MH55PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH55PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH55PE-LC
IC REG LDO 3V/1.8V/2.63V 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR LIQ LEVEL HORIZ PPS 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SP4T 16QFN datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC SMC datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf