Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55PN-LC
D38999/20MH55PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55PN-LC.pdf
Availability of D38999/20MH55PN-LC
QUANTITY
D38999/20MH55PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH55PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH55PN-LC
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
JACK PIN TIP GOLD 10PC BLUE datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 22A 1.9 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100CBGA datasheet.pdf
CONN RING TONG 6AWG M6 SOLIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf