Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19HB
D38999/20MJ19HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ19HB.pdf
Availability of D38999/20MJ19HB
QUANTITY
D38999/20MJ19HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19HB
Related LinksD38999/, D38999/20MJ19HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19HB Details Description
Related parts for D38999/20MJ19HB
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 100V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW LLDS datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 3CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 10A 15W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
TNC CR(M) BELDEN RG-8X, LMR240 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC AXIAL datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 8-Channel, 12-Bit Sampling ADC IC datasheet.pdf