Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19JA-LC
D38999/20MJ19JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ19JA-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ19JA-LC
QUANTITY
D38999/20MJ19JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ19JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ19JA-LC
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC USB KEYBOARD CTRLR 48LQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CABLE TERMINAL BLOCK 1M datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf