Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19JD-LC
D38999/20MJ19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ19JD-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ19JD-LC
QUANTITY
D38999/20MJ19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19JD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ19JD-LC
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH LV DUAL SPST 8MINIQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 THRUHL datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf