Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19JN-LC
D38999/20MJ19JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ19JN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ19JN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ19JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ19JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ19JN-LC
IC SUPPLY VOLT MON 5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP TM23 datasheet.pdf
HDR STR SR .100 GP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
2" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf