Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ20BD
D38999/20MJ20BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ20BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ20BD.pdf
Availability of D38999/20MJ20BD
QUANTITY
D38999/20MJ20BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ20BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ20BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ20BD
Related LinksD38999/, D38999/20MJ20BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ20BD Details Description
Related parts for D38999/20MJ20BD
06P DUAC PLUG HSG 94V-0 PAN MT datasheet.pdf
SOLDER RMA FLUX 28AWG 63/37 1LB datasheet.pdf
CONN SPRING 20POS DUAL .177 PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.755" UNIV datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.84K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC RF TXRX ZIGBEE 2.4GHZ 48VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 25V RADIAL datasheet.pdf