Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29AN
D38999/20MJ29AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29AN.pdf
Availability of D38999/20MJ29AN
QUANTITY
D38999/20MJ29AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29AN
Related LinksD38999/, D38999/20MJ29AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29AN Details Description
Related parts for D38999/20MJ29AN
CONN HEADER LOPROFILE 31POS .100 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1POS SWTCH 10A PNL datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS TIN datasheet.pdf
CONN CONTACT FOR 8483/8484 PLUGS datasheet.pdf
0805 4K7 J62 B-3650 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 14POS datasheet.pdf