Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29HA
D38999/20MJ29HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29HA.pdf
Availability of D38999/20MJ29HA
QUANTITY
D38999/20MJ29HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29HA
Related LinksD38999/, D38999/20MJ29HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29HA Details Description
Related parts for D38999/20MJ29HA
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
IC SUPERVSR MPU ADJ/RESET 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 15V 10% 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA datasheet.pdf
VARISTOR 420V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
KT4 BLACK COVER datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf