Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29HE-LC
D38999/20MJ29HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29HE-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ29HE-LC
QUANTITY
D38999/20MJ29HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29HE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ29HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ29HE-LC
TVS DIODE 18VWM 30.66VC DO204AC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PCB HOUSING 1POS datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 2W 4318 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V TIN 15A datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf