Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29HE-LC
D38999/20MJ29HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29HE-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ29HE-LC
QUANTITY
D38999/20MJ29HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ29HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ29HE-LC
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 100A POWERTAP2 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SFC 3/21 MC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 6.2UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf