Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29SA-LC
D38999/20MJ29SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29SA-LC
Brief Description
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ29SA-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ29SA-LC
QUANTITY
D38999/20MJ29SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29SA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ29SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ29SA-LC
SOLDERPASTE WATER SOL SYR 35GM datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1K OHM 225W datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 4.93K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 2% 0.8W 2010 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
RES 198 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf