Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ35HC-LC
D38999/20MJ35HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ35HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ35HC-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ35HC-LC
QUANTITY
D38999/20MJ35HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ35HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ35HC-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ35HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ35HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ35HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ35HC-LC
MOSFET N-CH 100V 8.7A I-PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 3.5A 88 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 55W datasheet.pdf
14 POS RTANG HDR ASSY W/GASKET datasheet.pdf