Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43BB
D38999/20MJ43BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43BB.pdf
Availability of D38999/20MJ43BB
QUANTITY
D38999/20MJ43BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43BB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43BB
Related LinksD38999/, D38999/20MJ43BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43BB Details Description
Related parts for D38999/20MJ43BB
RES SMD 698 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
IC UMODULE DC/DC LV 4A 66-LGA datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
ET20,68,F1A,1313,GG,W2.25 datasheet.pdf
DEVICE MARKER SM 27/8 K SI datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf