Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43HN-LC
D38999/20MJ43HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43HN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43HN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43HN-LC
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
ID CHA.NIMH-A BATTERY CHARGER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf