Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43HN-LC
D38999/20MJ43HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43HN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43HN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43HN-LC
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf