Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43JC-LC
D38999/20MJ43JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43JC-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43JC-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43JC-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43JC-LC
IC DRVR LATCH 8BIT PAR IN 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5.0V 48A 36-75VIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 350MW SOD123 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC TXRX ISM/SRD VAND 32HVQFN datasheet.pdf
HD CABLE TIE 120 LB. 11.81" datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf