Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43JC-LC
D38999/20MJ43JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43JC-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43JC-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43JC-LC
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED HARDWARE FILTER BOOT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf