Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43JD-LC
D38999/20MJ43JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43JD-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43JD-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43JD-LC
IC CTRLR BATT CHRG LI-ION 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 150K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
LED T3 1/4 MULTI GREEN 230VAC/DC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf