Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43PA-LC
D38999/20MJ43PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43PA-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43PA-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43PA-LC
CONN HEADER 80POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3.2A 10SON datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 24A 0.46 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 15MM datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
HALL EFFECT SENSOR datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D THR datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf