Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43PN-LC
D38999/20MJ43PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43PN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43PN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43PN-LC
RES SMD 2.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/1.85V 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2-CH ANALOG 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf