Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43PN-LC
D38999/20MJ43PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43PN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43PN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43PN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43PN-LC
IC INVERTER UHS OPEN DRN SC70-5 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
OSC XO 49.152MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100 SMT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
ZSFP+ STACKED 2X8 W/METAL W/4 LP datasheet.pdf
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.8 MM datasheet.pdf