Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61JC-LC
D38999/20MJ61JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ61JC-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61JC-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61JC-LC
DOOR STEEL 69.75X19.33" BE/GY datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC RESET MPU LP SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf