Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61PD-LC
D38999/20MJ61PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ61PD-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61PD-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61PD-LC
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DSUB CRIMP 37 SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC DCDC CONV STPDN LDO 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
2MM WTB STR FRIENDLY LCK HDR datasheet.pdf