Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61SE-LC
D38999/20MJ61SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61SE-LC
Brief Description
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ61SE-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61SE-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61SE-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61SE-LC
FIXED IND 39UH 600MA 380 MOHM datasheet.pdf
20P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
BOX PLASTIC CLEAR 8"L X 4"W datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 62MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf