Amphenol Aerospace Operations D38999/20SD15HN
D38999/20SD15HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SD15HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20SD15HN.pdf
Availability of D38999/20SD15HN
QUANTITY
D38999/20SD15HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SD15HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20SD15HN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SD15HN
Related LinksD38999/, D38999/20SD15HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SD15HN Details Description
Related parts for D38999/20SD15HN
CONN RCPT 62POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 48POS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 3.0K 2.2% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 7.50MM 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.2A 23 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC RFID 128BIT EE 330PF UID BUMP datasheet.pdf