Amphenol Aerospace Operations D38999/20SE6PA-LC
D38999/20SE6PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SE6PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20SE6PA-LC.pdf
Availability of D38999/20SE6PA-LC
QUANTITY
D38999/20SE6PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SE6PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20SE6PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SE6PA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20SE6PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SE6PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20SE6PA-LC
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 1206 datasheet.pdf
LED AMB/BL/GRN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
LCD MODULE 16X2 CHAR TRNSFL TN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN FEMALE 8POS R/A FOR BOX datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 3.2454K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf