Amphenol Aerospace Operations D38999/20SF28PN-LC
D38999/20SF28PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SF28PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20SF28PN-LC.pdf
Availability of D38999/20SF28PN-LC
QUANTITY
D38999/20SF28PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SF28PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20SF28PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SF28PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20SF28PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SF28PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20SF28PN-LC
CAP CER 100PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf