Amphenol Aerospace Operations D38999/20SF32PN-LC
D38999/20SF32PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SF32PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 32C 32#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20SF32PN-LC.pdf
Availability of D38999/20SF32PN-LC
QUANTITY
D38999/20SF32PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SF32PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20SF32PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SF32PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20SF32PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SF32PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20SF32PN-LC
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK SMA datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
070 MULTILOCK PLUG 14P datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf