Amphenol Aerospace Operations D38999/20TB2HN
D38999/20TB2HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TB2HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 2C 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TB2HN.pdf
Availability of D38999/20TB2HN
QUANTITY
D38999/20TB2HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TB2HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TB2HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TB2HN
Related LinksD38999/, D38999/20TB2HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TB2HN Details Description
Related parts for D38999/20TB2HN
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS MALE R/A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD SMT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 15W datasheet.pdf