Amphenol Aerospace Operations D38999/20TB35SA
D38999/20TB35SA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TB35SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 13C 13#22D SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TB35SA.pdf
Availability of D38999/20TB35SA
QUANTITY
D38999/20TB35SA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TB35SA
Internal Part NumberEIS-D38999/20TB35SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TB35SA
Related LinksD38999/, D38999/20TB35SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TB35SA Details Description
Related parts for D38999/20TB35SA
CONN CARDEDGE 10POS 30GOLD .100 datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MODULE I/O 1 CHANNEL 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 10 V datasheet.pdf