Amphenol Aerospace Operations D38999/20TB99JN
D38999/20TB99JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TB99JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 7C 7#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TB99JN.pdf
Availability of D38999/20TB99JN
QUANTITY
D38999/20TB99JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TB99JN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TB99JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TB99JN
Related LinksD38999/, D38999/20TB99JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TB99JN Details Description
Related parts for D38999/20TB99JN
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1.5V 90W OUT T/H datasheet.pdf
MOD PWR IN/OUT/SW/1PL SLD 1.5PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY(FLUX, 1A1B, 1-COIL datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf