Amphenol Aerospace Operations D38999/20TB99PN
D38999/20TB99PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TB99PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 7C 7#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TB99PN.pdf
Availability of D38999/20TB99PN
QUANTITY
D38999/20TB99PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TB99PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TB99PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TB99PN
Related LinksD38999/, D38999/20TB99PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TB99PN Details Description
Related parts for D38999/20TB99PN
CONN RECEPT 13POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN MOD 6POS MALE SMD LOC PIN datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 1425V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 20W TO263 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf